Obchodziliśmy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności i zabawy.
2022.09.15 - Dzień kropki
- 6
Spotkanie z Panią fotograf Paulina Baran
Klasa 2 rozpoczyna swoją szkolną przygodę od spotkania z Panią fotograf Pauliną Baran. Wiele ciekawych informacji o tej pracy i przepiękne zdjęcia to efekt wczorajszych zajęć. Chyba wielu z nas zechce wykonywać ten niezwykły zawód. Dziękujemy Pani Paulino.
2022.09.12 - Narodowe Czytanie
Narodowe Czytanie to akcja zapoczątkowana w roku 2012. W tym roku lekturą, którą czytała cała Polska, były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Czytaliśmy i myCzytelniczą ucztę zaserwowali Uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami oraz Pani Sołtys Barbara Czechowicz, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Agnieszka Ruszel, dyrektor tegoż Zespołu Pan Łukasz Bielecki oraz Dyrektor Biblioteki w Soninie, Pani Agata Zachwieja.
Było romantycznie, nastrojowo i wzniośle (sam Mickiewicz by się nie powstydził )
2
Szkoła pełna talentów
Nasza Szkoła została zgłoszona do konkursu Lidla "SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW" przesyłamy link i z góry dziękujemy za wsparcie.
https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant?partyId=85500006986&fbclid=IwAR1zxindEPWqwZQrduXrbboRWY3VSbo3SX4mcPdkloqPxQpgs66aeJNTz_M
Zajęcia na świetlicy
Nasze najmłodsze dzieciaczki po lekcjach w szkole również spędzają aktywnie czas w świetlicy pod czujnym okiem Pani Madzi Szkoła tętni życiem
1
Zajęcia dodatkowe
Drodzy Rodzice.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów, szkoła stworzyła szeroką ofertę zajęć kreatywnych oraz zajęć dydaktyczno – wyrównawczych.
Zajęcia kreatywne (rozwijające zdolności) są zajęciami dodatkowymi – nieobowiązkowymi. Jednak z uwagi na to, że program nauczania niektórych przedmiotów jest bardzo obszerny, a uczniom dla skutecznego opanowania materiału, a także rozwijania swoich zdolności potrzebna jest odpowiednia ilość ćwiczeń, proponujemy aby w zajęciach brali udział wszyscy uczniowie w danej klasie.
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze przeznaczone są dla uczniów, którzy mają trudności w opanowaniu materiału z lekcji. Podczas tych zajęć uzupełniane będą braki w wiadomościach i doskonalone niezbędne umiejętności. Nauczyciele w poszczególnych klasach przeprowadzą rozeznanie i diagnozy oraz przekażą wybranym uczniom karteczki dla rodziców z prośbą o zgodę na udział dziecka w zajęciach.
Myślę, że takie „szkolne korepetycje” przydadzą się wielu uczniom, którzy chcą się podciągnąć w nauce lub bardzo dobrze przygotować się do egzaminów i konkursów.
Zajęcia są ujęte w planie lekcji danej klasy, aby rodzice wiedzieli kiedy się odbywają. Decyzję o uczestniczeniu w nich pozostawiamy uczniom i ich rodzicom, zachęcając jednak bardzo do skorzystania z darmowej lecz bogatej oferty szkoły.
Pozdrawiam
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Łukasz Bielecki
Informacje organizacyjne
Drodzy Rodzice.
Dziękuję Wam za wsparcie oraz obdarzenie mojej osoby zaufaniem i mam nadzieję, że Nasza wspólna współpraca będzie układała się bardzo dobrze. To od nas – nauczycieli i rodziców zależy w dużej mierze bezpieczeństwo i komfort nauki naszych dzieci.
Jak już zapewne wiecie Szkoła Podstawowa oraz Publiczne Przedszkole przekształciły się w Zespół Szkolno – Przedszkolny w Soninie. Planuję bardzo szeroką współpracę pomiędzy tymi placówkami.
Początkiem października 8.10. zaplanowany jest wspólny PIKNIK na stadionie na którym zaprezentujemy naszych podopiecznych – wracamy po długim czasie do naszego pięknego święta „Dnia Pieczonego Ziemniaka” (więcej przekażą wychowawcy na wywiadówkach 8 września)
Od tego roku w naszej szkole będzie trzech specjalistów którzy obejmą opieką psychologiczno – pedagogiczną wasze dzieci:
Psycholog – mgr Magdalena Hawro
Logopeda – mgr Agnieszka Baran
Pedagog specjalny – mgr Agnieszka Wacnik
Będą te osoby prowadzić wywiady, rozmowy oraz rozwiązywać problemy naszych pociech (Gabinet nr 10).
Planujemy wiele wewnątrzszkolnych oraz pozaszkolnych konkursów, wyjazdów i innowacji pedagogicznych.
Wracamy do wyjazdów na basen MOSiR Łańcut – chcemy wprowadzić systematyczne baseny co roku w ramach lekcji wf dla uczniów klas 4 i 7. ( instruktorami będą mgr Robert Ruman oraz mgr Witold Kuźniar)
W planach jest również powstanie chóru szkolnego prowadzonego przez Panią mgr Dorota Ziajor, kabaretu pod opieką Pani mgr Anny Nowak, kółka plastycznego nad którym będzie czuwała Pani mgr Mariola Łapa. Zachęcamy wszystkich do zgłaszania się do tych nauczycieli.
Prowadzone będą w każdy czwartek konsultacje dla uczniów oraz rodziców od godziny 15.00 do godziny 16.00 – w tym czasie wszyscy nauczyciele będą do dyspozycji.
Jeżeli będziecie mieli ciekawe pomysły lub spostrzeżenia, zapraszam moje drzwi są zawsze otwarte.
Na początku tego roku życzę Wam dużo cierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do zadowolenia.
Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Soninie
Łukasz Bielecki
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23
230 uczniów sonińskiej szkoły rozpoczęło dzisiaj nowy rok szkolny 2022/2023. Był to dzień wyjątkowy dla każdego, ale z pewnością szczególnie zapadnie w pamięć 27 Pierwszoklasistom, którzy w mury naszej placówki wkroczyli po raz pierwszy. Uroczystą inaugurację roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą św. Następnie na sali gimnastycznej Dyrektor Pan Łukasz Bielecki powitał wszystkich przybyłych, w tym Gości, tj. Wójta Gminy Łańcut Pana Jakuba Czarnotę, sołtys wsi Sonina Panią Barbarę Czechowicz i wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Panią Agnieszkę Ruszel oraz przewodnicząca Rady Rodziców Panią Ewę Pelc. Był to dzień wyjątkowy również dlatego, że nie obyło się bez wzruszeń podczas pożegnania Pani Dyrektor Ewy Kotwicy, która sprawowała swoje obowiązki na stanowisku dyrektora szkoły przez 20 lat.
Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie nam wszystkim wiele dobrego, będzie obfitował w piękne chwile i nie zabraknie w nim mnóstwa sukcesów.
2
Informacja
Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023
Rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 9. 00 w kościele. Następnie widzimy się na sali gimnastycznej w szkole. Zapraszamy
Sala do robotyki (projekt)
DRODZY RODZICE ORAZ WSZYSCY PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Pragniemy wyposażyć naszą piękną szkołę w nowoczesną pracownię (laboratorium) robotyki, która umożliwiłaby Naszym uczniom rozwijanie swoich pasji i zainteresowań z tym związanych. To co widzicie na zdjęciach to zarys naszego pomysłu który chcemy zrealizować w tym roku. W przyszłym tygodniu zaczynamy prace związane z wymianą instalacji elektrycznej (tak aby sprostała nowoczesnemu wyposażeniu laboratorium).
PAMIĘTACIE!!!!
Posiadamy już wspaniałe osiągnięcia, którymi możemy się poszczycić nie tylko w regionie, ale również w całej Polsce.
Nasi uczniowie startowali i uzyskali w Ogólnopolskim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GG Robot:
• I miejsce w kat. kl. 4-6 oraz II miejsce w kat. 7-III gimnazjum w 2019 r.
• I i II miejsce w kat. kl. 4-6 oraz I miejsce w kat. kl. 7-8 w 2021 r.
• I oraz II miejsca w kat. 4-6 oraz 7-8 w 2022 r.
Sukcesy osiągnęli również w Międzynarodowych Zawodach ROBOmotion zajmując IV miejsce (w jednej z kategorii).
……ale może być ich jeszcze więcej
Dlatego zwracamy się do Was Kochani o wsparcie tego wspaniałego innowacyjnego pomysłu.
Planujemy wyposażyć pracownię w:
1) 4 ławki
2) 15 krzeseł
3) szafa na klocki
4) szafki wiszące
5) telewizor 65 cali
6) 2 tablice białe
7) tablica korkowa
8) stolik pod laptopa na kółkach
9) pudełka na roboty
10) rolety
11) nowe drzwi wejściowe
12) gablotę na puchary :)
13) wymiana podłogi
i jeżeli starczy środków to: laptopy, drukarka + skaner
Okazane przez Państwa wsparcie przy założeniu, że każdy przysłowiowy grosz będzie dla nas na wagę złota, pozwoli na zrealizowanie zamierzonych działań, a także w dużej mierze przyczyni się do wzmocnienia autorytetu i pozycji szkoły oraz przedszkola w Soninie, zintegruje społeczność lokalną, wypromuje placówkę w regionie. Jeżeli macie również inne pomysły na wsparcie projektu nasze drzwi są dla WAS zawsze otwarte. ZAPRASZAMY!!!!
Dziękujemy wójtowi Gminy Łańcut Panu Jakubowi Czarnocie za wsparcie finansowe naszego pomysłu oraz wszystkim dotychczasowym ludziom dobrej woli.
Prosimy o udostępnianie postu w szczytnym celu
Zaoferowaną pomoc finansową prosimy kierować na adres: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Soninie, Sonina 168, nr konta bankowego: 34917700082001000007810001 z dopiskiem: PROMOCJA SZKOŁY
Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Soninie
Łukasz Bielecki
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
24 czerwca 2022 roku zakończyliśmy rok szkolny 2021/22. Po mszy św., która odbyła się o godzinie 9.00, przemówiła Pani dyrektor. Następnie wręczone zostały świadectwa z paskiem dla wszystkich osób, które osiągnęły średnią ocen 4,75 i zachowanie co najmniej bardzo dobre. Później rozdane zostały zaświadczenia z kuratorium i nagrody dla Amelii Bar (finalistki konkursu z biologii) oraz dla 15 uczniów i jednej uczennicy (laureatów konkursu przedmiotowego GG Robot 2022).
Przedostatnim akcentem tego dnia było rozcięcie więzów z uczniami klas 8. Każdy z nich dostał też drobny upominek.
Na koniec wszyscy przeszli do szkoły, aby w swoich klasach otrzymać pozostałe świadectwa i pożegnać się z wychowawcami.
11
Rozdanie dyplomów (23 czerwca 2022)
23 czerwca 2022 w naszej szkole rozdane zostały dyplomy, medale i statuetki za różne naukowe i sportowe osiągnięcia. Żegnaliśmy się też z klasami 8-mymi. Klasa 8a przygotowała z tej okazji część artystyczną. W roku 2022 miss została Amelia, a misterem Norbert. Gratulujemy
1
Wycieczka do Warszawy (2-3 czerwca 2022)
Warszawa to tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Mogli się o tym przekonać Uczniowie klas 7a, 7 b, 8a i 8 b, którzy wraz z opiekunami p. Joanną Owsiak, p.Magdaleną Zubrzak, p.Łukaszem Bieleckim i p.Robertem Rumanem chłonęli atmosferę stolicy. Dwudniową wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Powązek i między innymi grobu Patrona sonińskiej szkoły. Następnie udaliśmy się na Plac Bankowy, Stare Miasto i Barbakan, gdzie poznaliśmy historię pomnika Małego Powstańca. Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Po eksperymentach fizycznych przyszedł czas na spacer Powiślem oraz krótką wizytę w Muzeum Wojska Polskiego. Po sycącym obiedzie w restauracji kryjącej się w jednej z wieżyczek Mostu Poniatowskiego, udaliśmy się do hotelu.
Następnego dnia, po pysznym śniadaniu, przyszedł czas na spacer alejkami Królewskich Łazienek. Następnym punktem wycieczki była wieża widokowa PKiN. Wjazd windą na trzydzieste piętro zrobił na nas duże wrażenie, a czekające na górze widoki zachwyciły wszystkich. W napiętym grafiku znaleźliśmy czas na spacer po Ogrodzie Saskim oraz zdążyliśmy na zmianę warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Potem Uczniowie mieli chwilę oddechu i mogli kupić pamiątki na Starym Mieście. Na zakończenie wycieczki przyszedł czas na Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym poznaliśmy historię Warszawy z czasów okupacji i chwilę zadumaliśmy się nad losem warszawiaków. Na zakończenie naszej wyprawy udaliśmy się na obiad, aby posilić się przed drogą. Uśmiechnięci, ze śpiewem na ustach, wróciliśmy do Soniny późnym wieczorem.
9
Wycieczka klas 3 (Bochnia-Kraków-Zator)
26 maja 2022 r. uczniowie klasy 3a i 3b naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę na trasie Sonina - Kopalnia Soli w Bochni – Niepołomice - Kraków – Zator - Sonina. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kopalni Soli. W unikatowym labiryncie solnych korytarzy czekało na nas wiele niespodzianek. Już sam zjazd windą do kopalni szybem Campi i przejazd podziemną kolejką był wielkim przeżyciem. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz słuchowisk przekazana została nam wiedza o historii kopalni, średniowiecznych technikach wydobywczych, pracy górnika, zwyczajach górniczych oraz codziennym życiu kopalni. Poznawanie „podziemnego, solnego miasta” było dla nas niezwykłą przygodą. W Niepołomicach zjedliśmy obiad, a potem dzieci ubrane w stroje komunijne odbyły swoją pielgrzymkę i modliły się w przepięknym gotycko – barokowym wnętrzu najstarszego kościoła w Niepołomicach. Msza święta odprawiona została przez księdza Rafała, dzięki uprzejmości księdza proboszcza w Kościele pod wezwaniem Dziesięciu tysięcy męczenników w Niepołomicach. Następnym punktem programu był Kraków: zakwaterowanie w Hotelu Żaczek, kolacja na statku na Wiśle, a potem wizyta u smoka wawelskiego, spacer przez rynek, wysłuchanie legend starego Krakowa i poznanie miejsc z nimi związanych. Następnego dnia braliśmy udział w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez panią Iwonę Zapart, a następnie pojechaliśmy do Zatoru. Zanim naszą zabawę przerwał deszcz, zdążyliśmy się pobawić trochę i obejrzeć film o dinozaurach. Zadowoleni z bycia razem przez dwa dni, ze śpiewem wróciliśmy do Soniny wprost w ramiona naszych rodziców.
Wielki sukces w konkursie GG Robot 2022
Wielki sukces naszych uczniów w Ponadwojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2022
Nasi uczniowie po raz trzeci wzięli udział w Ponadwojewódzkim Konkursie GG Robot i po raz trzeci nie zawiedli. W tym roku pierwszy raz była możliwość zdobyć tytuł laureata w obu kategoriach wiekowych, a nie tylko w starszej jak dotychczas. Poza tym z powodu większej niż rok temu ilości drużyn (po 17 w każdej kategorii) laureatów mogło być dwóch z czego planowaliśmy skorzystać
Przebieg konkursu rozłożony jest na kilka miesięcy. W grudniu zainteresowani konkursem uczniowie tworzą 2-5 osobowe drużyny, wybierają swoich liderów i nazwy. W lutym uczniowie poznają kształt stołu konkursowego oraz zadania, które na tym stole można wykonać. Przez następne tygodnie uczestnicy wybierają zadania i budują robota który te zadania będzie wykonywał. Kolejnym etapem jest zaprogramowanie robota. Następnie wykonywane są dziesiątki jeżeli nie setki prób podczas których ciągle wprowadzane są poprawki w konstrukcji i programie robota. W międzyczasie należy wykonać dość szczegółową dokumentację robota, która podlega ocenie przez jury konkursowe.
Po ponad 3-ech miesiącach pracy uczniowie spotkali się 31 maja i 1 czerwca 2022 na finale konkursu w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Politechniki Rzeszowskiej.
Pierwszego dnia finału uczniowie musieli zaprezentować się ze swoimi robotami przed komisją oceniającą przygotowanie się drużyn do konkursu.
Po prezentacji nastąpił etap eliminacji w którym każda drużyna ma 3 przejazdy konkursowe z czego wynik dwóch najlepszych jest brany pod uwagę. Po tym dniu wszystkie 4 nasze drużyny zajmowały miejsca na samych szczytach tabel. Ale tylko drużyna SoninaBOT5 miała ogromną przewagę nad pozostałymi drużynami. Reszta wyników choć dobra nie pozostawiła reszty daleko w tyle.
Tego samego dnia wieczorem drużyny SoninaBOT6 i SoninaBOT8 poczyniły poprawki w swoich robotach uwzględniające problemy jakie pojawiły się na zawodach.
Drugi dzień finałów to pojedynki robotów. Dwie drużyny spotykają się po dwóch stronach stołu i wygrana przechodzi do kolejnej rundy, a przegrana kończy zawody. Z tym zastrzeżeniem, że jedna przegrana pozwala wejść na drabinkę przegranych i dojść nawet do finału jeżeli wygra się wszystkie pozostałe pojedynki.
Ten dzień najgorzej zaczęła nasza najlepsza drużyna z pierwszego dnia czyli SoninaBOT5. Przegrali swój pierwszy pojedynek i byli pod dużą presją aż do końca tego dnia. Jednak kolejne pojedynki poszły po naszej myśli i poza drużyną SoninaBOT5 (która odpadła w półfinale) wszyscy nasi uczniowie dotarli do finału. W kategorii klas 7-8 walczyła więc Sonina z Soniną , a w kategorii klas 4-6 też mieliśmy swoją drużyną SoninaBOT6, która z łatwością pokonała swoich przeciwników.
Ostatecznie po podliczeniu punktów z wszystkich etapów konkursu nasze drużyny zajęły następujące miejsca:
Kategoria klas 4-6:
- 1 miejsce dla drużyny SoninaBOT5 (Dominik Szpunar, Krystian Twardak, Miłosz Szpunar, Maksymilian Wrona, Szymon Wyczarski)
- 2 miejsce dla drużyny SoninaBOT6 (Donata Bielecka, Mikołaj Cwynar)
Kategoria klas 7-8:
- 1 miejsce dla drużyny SoninaBOT8 (Szymon Szpunar, Mikołaj Wrona, Filip Drożdż, Kacper Rzegocki)
- 2 miejsce dla drużyny SoninaBOT7 (Dominik Inglot, Jakub Baran, Hubert Rejman, Jan Nowosiad, Stanisław Liszka)
Wszyscy nasi uczniowie zdobyli tytuł laureata konkursu tematycznego (kuratoryjnego) !!!
Poza tym nasze drużyny zdobyły jeszcze kilka innych wyróżnień (1 miejsca w eliminacjach oraz 1 miejsca w pojedynkach robotów w obu kategoriach wiekowych).
Podsumowanie:
Od roku 2019 co roku meldujemy się na podium tego konkursu, ale jeszcze nigdy nie zajęliśmy wszystkich miejsc 1-szych i 2-gich. To ogromny sukces, ale też wielka praca całego 16-to osobowego zespołu uczniów. Uczniowie pracowali z wielkim oddaniem i poświęceniem. Współpracowali ze sobą nawet między drużynami. Kibicowali sobie nawzajem (choć przecież byli dla siebie przeciwnikami). To były bardzo budujące sytuacje. Były nerwy, stres, ale też ogrom radości i wielka satysfakcja. Efektem ubocznym wyróżnienia, pochwały i tytuły Konkurs ten to wspaniała przygoda, ogrom zdobytego doświadczenia i prawdziwa szkoła życia.
Młodsze klasy zdobyte doświadczenie będą mogły wykorzystać w kolejnych edycjach (jeżeli weźmiemy w nich udział). Klasa 8 w końcu dopięła swego i w sposób zdecydowany wygrała te zawody. Konstrukcja i dopracowanie ich robotów budziło podziw i respekt wśród innych zawodników czy nauczycieli. Uczniowie ci zasługują na specjalne uznanie. Przebyli bardzo długą drogę, aby dojść do takiego poziomu profesjonalizmu. Szkoda, że już kończą naszą szkołę. Myślę jednak, że to doświadczenie zaprocentuje w ich przyszłym życiu.
Chciałem podziękować:
- Uczniom za ogrom pracy i w większości bardzo dobre i godne zachowanie (to duma oglądać jak reprezentowali naszą szkołę),
- Rodzicom za wyrozumiałość i wsparcie, choć ich cierpliwość była pewnie nie raz nadszarpnięta ,
- Pani Dyrektor za nieustanne wsparcie i wiarę,
- innym Nauczycielom za wyrozumiałość i opiekę nad uczniami gdy ja nie mogłem jej sprawować,
- Pani Ilonie Nowosiad za wydruk koszulek z nazwą i naszej drużyny, aby już nikt nie pomylił Soniny z Soliną ,
- Panu Zbigniewowi Inglotowi za wsparcie finansowe gdy jeszcze nasza sytuacja sprzętowa nie była tak dobra jak obecnie (dzięki programowi „Laboratoria Przyszłosci”),
Relacja w TV:
Podczas konkursu obecna była TVP Rzeszów. Relacja z konkursu (w tym nagrania z naszymi uczniami) mają się pokazać w najbliższy wtorek o 18.15. Zapraszamy do oglądania
Maciej Sawicki
21
2022.05.30 - III miejsce Amelii Pasierb
W dniu 30.05.2022 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Łańcucie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "You Can Sing". Nasza uczennica Amelia Pasierb z klasy 3a pod opieką mgr Joanny Owsiak pięknie zaprezentowała piosenkę "Dance Monkey" zdobywając III miejsce w kategorii klas I-III. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Dzień mamy
Na części dzisiejszych zajęć świetlicowych oprócz tego, że sukcesem zakończyła się próba przemycenia języka angielskiego, uczniowie skupili się przede wszystkim na najważniejszym święcie dla wszystkich dzieci . Udało się stworzyć piękne portrety mam, które z pewnością przyczyniły się do uśmiechu na ustach u niejednej z obdarowanych. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mam.
Egzaminy ósmoklasisty
Trzymamy kciuki za naszych ósmoklasistów! Niech Mickiewicz i Słowacki będą Waszym natchnieniem, równania algebraiczne same się rozwiązują, a English będzie easy!
2022.05.16-17 - wycieczka do Krakowa i Ojcowa (kl. 5a,5b,6)
W dniach 16-17 maja uczniowie klas 5a, 5b oraz 6 brali udział w 2-dniowej wycieczce do Krakowa i Ojcowa. Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję podziwiać różnorodne gatunki zwierząt w zoo, spacerować po Wzgórzu Wawelskim, delektować się niepowtarzalnym klimatem krakowskiego rynku oraz przenieść się w czasie dzięki średniowiecznym ekspozycjom Podziemnego Rynku. Drugi dzień był również pełen wrażeń. Wycieczkowicze podziwiali Pieskową Skałę, Maczugę Herkulesa oraz Grotę Łokietka.Po obejrzeniu ruin zamku udaliśmy się również do Źródła Miłości. Dwudniowy wyjazd zakończyliśmy podziwianiem ekspozycji przyrodniczych w Ojcowskim Parku Narodowym.
3
2022.05 - wycieczka klasy 1 do Zatorlandu
„Nasze podróże małe i duże” to wyjazd klasy 1 na wspólne klasowe poznawanie pięknych miejsc w Polsce – Zatorlandu. Zatorland to wyjątkowe miejsce na mapie parków rozrywki w Polsce, w którym nauka staje się wspaniałą zabawą! Obejrzeliśmy niezwykłe atrakcje: Park Dinozaurów, Park Owadów i Motyli, Park Mitologii i oczywiście wspaniale bawiliśmy się w Lunaparku. Nasz wyjazd był bardzo udany- bawiliśmy się na całego.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie