Dziękujemy wszystkim dzieciom z przedszkola, młodzieży szkolnej, rodzicom, nauczycielom, pracownikom Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, Pani Basi Czechowicz, Panu Sławomirowi Banasiowi (kiełbaski z grilla, palce lizać) oraz strażakom z OSP Sonina za wielkie zaangażowanie w dzisiejszą akcję. W zespole siła.
2023.03.25 - "Czyste Lasy i Potoki"
- 3
2022.03.22 - Dzień Talentów, konkurs "A gdybym był ..."
Dzisiejszy Dzień Talentów i Muzyki minął nam w miłej i rozśpiewanej atmosferze. Pierwszym punktem programu były quizy muzyczne. Potem przyszedł czas na "Talent Show" w wykonaniu naszych zdolnych Uczniów, którzy są mistrzami tańca, akrobatyki, śpiewu, gry na instrumentach, a nawet znają ciosy karate.
Potem przyszedł czas na odsłonę I Gminnego Konkursu "A gdybym był.....Bohaterowie lektur szkolnych", w którym udział wzięli Uczniowie ze szkół w Głuchowie, Kraczkowej, Rogóżnie, Soninie i Wysokiej. Zadaniem Dzieci i Młodzieży było wcielenie się w bohaterów lektur szkolnych, ucharakteryzowane się, dobranie odpowiednich rekwizytów. I tak na scenie spotkało się kilka Ani z Zielonego Wzgórza Staś Tarkowski - tym razem bez ukochanej Nel, Bilbo Baggins, dwie Zuzanny i Łucja z "Opowieści z Narnii", Ambroży Kleks, Pinokio, Dżepetto, Ernest Nemeczek, Panna Roztropna, bohater książki "Afryka Kazika", Detektyw Pozytywka, Królewna Śnieżka, a nawet Kot w Butach. Pozostaliśmy w klimacie bajek i baśni, a to za sprawą występu niezwykle utalentowanych Uczniów ze szkolnego kabaretu "Wkręt", którzy w nieco zmodyfikowanej formie pokazali nam opowieści z bajek.
Na zakończenie Wójt Gminy Łańcut - Pan Jakub Czarnota oraz Pan Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedzkolnego w Soninie Łukasz Bielecki wręczyli nagrody i pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu.
Ten dzień zakończyliśmy w muzycznym klimacie, oglądając film "Mamma Mia".
11
"Ciekawostki o Kosmosie dla najmłodszych i nie tylko"
550 lat temu urodził się Mikołaj Kopernik. To wspaniała okazja, żeby klasa 2 podsumowała dotychczasową naukę o Kosmosie. Mieliśmy wyjątkową okazję poczuć się jak studenci uniwersyteccy, bowiem Pani dr hab. prawa Dagmara Kuźniar z Uniwersytetu Rzeszowskiego wygłosiła dla nas wykład pt. „Ciekawostki o Kosmosie dla najmłodszych i nie tylko”. Dowiedzieliśmy się, że na Księżycu są działki, istnieje na nim kraj Asgardia, że Kosmos ma kształt, czy pachnie i czy w nim słychać. Pani doktor jest również autorką książki pt.”Ochrona środowiska przestrzeni kosmicznej i ciał niebieskich. Studium prawnomiędzynarodowe”
To były niezwykle chwile. Dodatkowo z naszą panią obejrzeliśmy wywiad z Mikołajem Kopernikiem, robotem, który jest w Centrum Nauki Kopernik, słuchaliśmy książki pt. „Dzieci Pana Astronoma” , mieliśmy kosmiczny zakątek, w którym oglądaliśmy niebo przez teleskop i różne rakiety (od Bartka Bieniasza z kl. 5), kodowaliśmy na planszach kosmiczne pojazdy, słuchaliśmy „Bajki o Słońcu” i robiliśmy małe układy słoneczne. Ten dzień na długo zapamiętamy, a hasło: „Kopernik - Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie wydało go plemię” - na zawsze. Dziękujemy Pani Doktorza inspirujący dzień.
Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych
Zachęcamy do zapoznania się z listą osób zakwalifokowanych oraz listą rezerwową do udziału w mobilności ponadnarodowej w przedsięwzięciu pn. „Poznajmy się”.
Projekt "Poznajmy się"
Rekrutacja uczniów do udziału w mobilności ponadnarodowej w przedsięwzięciu pn. „Poznajmy się”
współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój,
projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”W zakładce DOKUMENTY --> Projekt "Poznajmy się" jest komplet dokumentów związanych z projektem.
Archiwum Aktualności